با سلام خدمت دوستان گرامی
مدتها بود که قصد داشتم این دوره آموزشی را طراحی و برگزار کنم، ولی به دلایل مختلف فرصت آن فراهم نمی‌شد. ولی خوشبختانه طی چند ماه گذشته طراحی لازم را برای برگزاری این دوره انجام داده‌ام، و اولین نوبت آن را طی مرداد 1400 برگزار خواهم کرد. درباره این دوره چند نکته مهم وجود دارد که در ادامه عرض می‌کنم:
  • اول اینکه؛ هر شخصی برای سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند کسب دانش‌ها و مهارتهای مختلفی است که موارد کلیدی آنها را در حد مقدماتی ولی کاملا کاربردی در این دوره پوشش خواهم داد. مسلما پرداختن به هر یک از سرفصلهای این دوره (شامل، تابلوخوانی، فیلترنویسی، تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، و روانشناسی معامله‌گر) در سطح پیشرفته، نیازمند صرف زمان بیشتر است. ولی در پایان این دوره، یک تصویر کلی و کاملا کاربردی در ذهن شما عزیزان شکل خواهد گرفت که بدون تردید در تصمیمات سرمایه‌گذاریتان (شامل،‌ خرید، نگهداری، یا فروش سهام) بسیار تاثیرگذار و مفید خواهد بود.
  • دوم اینکه؛ این دوره را ویژه دوستانی طراحی کرده‌ام که آشناییشان با بورس کم است. البته اگر دوستانی هستند که سالهاست در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند ولی تا به حال درباره هیچکدام یا بیشتر سرفصلهای این دوره (شامل، تابلوخوانی، فیلترنویسی، تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، و روانشناسی معامله‌گر) مطالعه و تمرینی نداشته‌اند، این دوره برای آنان نیز می‌تواند بسیار تاثیرگذار و مفید باشد.
  • و سوم اینکه؛ بورس هم مثل هر بازار دیگری، دوره‌های رونق و رکود دارد. بدترین تصمیم سرمایه‌گذاری اینست که بدون آموزش و اطلاعات کافی در اوج دوره رونق وارد این بازار بشویم و در کف دوره رکود هراسان از آن خارج بشویم. طی سالهای 1398 و 1399 - به دلایل مختلف - یکی از استثنایی‌ترین دوره‌های رونق بورس در ایران رقم خورد. به طوریکه طی چند ماه دهها میلیون سهامدار جدید و عمدتا آموزش‌ندیده وارد این بازار شدند. ولی از آنجا که تعداد قابل توجهی از این افراد بدون آموزش و در بدترین زمان ممکن (اوج قیمتها) وارد این بازار شده بودند، ظرف چند ماه متحمل زیانهای هنگفتی شدند. آنچه مسلم است اینست که در پی این دوره رکود عمیق (که طی آن قیمت اکثر سهام دهها درصد کاهش پیدا کرد) همچون ادوار گذشته دوره رونق دیگری در پیش خواهد بود. تا آن زمان بهترین کار اینست که برای ورود به این بازار خود را آماده کنیم تا در آینده نزدیک هم سرمایه‌گذاری مناسبی در این بازار انجام بدهیم و هم بتوانیم بازدهی به‌دست‌آمده را به‌خوبی حفظ کنیم.
مشخصات دوره:
همانطور که در پوستر دوره هم ذکر کرده‌ام، دوره به مدت 32 ساعت، طی یک ماه، در جلسات دوساعته، یک روز در میان، در ساعات غیراداری (ساعت 18 تا 20)، به صورت آنلاین،‌ برگزار خواهد شد. مبلغ ثبت‌نام (480هزار تومان) را بسیار ناچیز درنظر گرفته‌ام که طیف گسترده‌تری از دوستان بتوانند در آن شرکت کنند. در حالیکه مبلغ ثبت‌نام در دوره‌های مشابه که بعضا کیفیت بسیار پایینی هم دارند چندین برابر این مبلغ است.
چگونگی ثبت‌نام:
ثبت‌نام در دوره از امروز آغاز می‌شود؛ و تا روز سه‌شنبه، 15 تیر 1400، ادامه خواهد داشت. دوره نیز از روز جمعه، یکم مرداد 1400، آغاز و تا پایان آن ماه تکمیل خواهد شد. علاقه‌مندان به ثبت‌نام در دوره می‌توانند عدد 1 را به شماره 9031569201 در واتساپ بفرستند تا اطلاعات تکمیلی برایشان ارسال شود.